Tarih: 2 - 6 Ekim 2018
Organizasyon: Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği
Yer: Gloria Kongre Merkezi, Belek, Antalya
Web: http://www.tusyad2018.org/

Kongre Merkezi 
XIV. Türk Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresi; 02 – 06 Ekim 2018 tarihlerinde Gloria Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. 

Kredilendirme 
Kongre Türk Tabipler Birliği STE Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir. 

Katılım Sertifikası 
Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. 

Davet Mektubu 
Kayıt işlemini yaptırmış tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır. 

Sergi Alanları 
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla Gloria Kongre Merkezi'nde geniş bir alan ayrılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır. 

Salon Teknik Ekipmanı 
Tüm salonlarda LCD data projektör, bilgisayar, diğer standart ses ekipmanları bulunacaktır. Konuşmacıların bu malzemeler dışındaki ihtiyaçlarını Figür Kongre Organizasyon Servisleri’ne önceden bildirilmesi rica olunur. 

Bildiri Özetleri 
Bildiriler abstractModule bildiri sistemi kullanılarak online olarak gönderilecektir. Sistemden bağımsız olarak e-mail ve posta yoluyla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden gönderilen özetler aynen basım yapılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekir. 

Posterler 
Posterler 70 cm eninde ve 90 cm boyunda olmalıdır. Posterler en az 1 metre mesafeden okunabilecek şekilde düzenlenmelidir.